KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13482092
nr 1348 2092
Nissan Engel
(f. 1931), Israel
Färgetsning, Signerad, "L Orchester", EA-upplaga (Épreuve d’artiste), oramat löst blad. Bladets mått: 63x91 cm
Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 september 2020
kl 18:32:21
200 kr